banner6.jpg
banner5.jpg
banner4.jpg
banner3.jpg
banner1.jpg
banner2.jpg

הצופן האקולוגי הטמון במקורות שלנו

הצופן האקולוגי הטמון במקורות שלנו

חשיבה תבניתית או חשיבה יצירתית

חשיבה תבניתית או חשיבה יצירתית

איך יודעים לבחור נכון בבופה של המלון ?

כל למידה באה מתוך כישלון

כל למידה באה מתוך כישלון . אפשר לדמיין במוחנו תינוק קטן שהגיע לגיל שבו הוא כבר לומד ללכת תחילה הוא מתרגל וזוחל ואחר כך נעמד על שתי הרגליים ומתחיל להתאמן בלנסות ולצעוד קדימה. הניסיון בצעידה מביא לחוויית המעידה. לא מעט נפילות מצפות לתינוק הרך לפני שהוא שולט במיומנות הזו שאנחנו המבוגרים עושים אותה על אוטומט.

כשילדים גדלים הם מתנסים מידי יום ביומו במיומנויות חדשות המזדמנות לחייהם כמו: משחק כדורסל , פתרון סוגיות מתמטיות , לימוד קריאה וכתיבה קפיצה על חבל ועוד ועוד... אינספור התנסויות בלמידה משמעותית כשהכול נלמד באותה הדרך של התנסות חוזרת ונשנית עד שלבסוף זה מצליח והלמידה ההתנסותית הספציפית מוטמעת בתוכם לעד . כפי שאיננו מצפים מילד להצליח לצעוד או אפילו לרוץ מהרגע שנעמד על רגליו  כך בכל התנסות של למידה חדשה אצל כולנו ישנה הזמנה לקחת על עצמנו משימה מורכבת ולא מוכרת ולהתנסות בה שוב ושוב ואף להיכשל בה עד שנצליח ונוכל לרתום את המיומנות החדשה לחיינו המקצועיים או האישיים .

ניתן להגיד שרוב הלמידה בעלת החשיבות היא תוצאה של ריבוי כישלונות לצד ההצלחות . לא ניתן ללמוד משהו בלי לעשות אותו בלי לנסות אותו בלי להתנסות ...וכמובן בלי להתאושש מהכישלונות שמזמנים לנו הכישלונות הבלתי נמנעים הכרוכים בלמידה התנסותית ובעשייה שנגזרת ממנה.
 

אי אפשר ללמוד נהיגה מקריאת ספר חוקי התיאוריה כמו שלא לומדים שחייה בהתכתבות אצל מציל ידוע. לא ניתן ללמוד לבשל בגלל קריאת מתכונים בספרי בישול וכדי לדעת לפרוט ולנגן על גיטרה חייבים ללכת למורה שמשתמש בהוראה בחוברת תווים כדי שלבסוף נצליח לנגן היטב .

כדאי להקשיב לאנשים שהצליחו בחיים כי  העניין המהותי שמופיע אצל כולם הוא המוכנות להתנסות. הלמידה ההתנסותית הזו תוך ידיעה שיהיו בורות בדרך ( זה לא מרתיע אותם)  מביאה בסופו של דבר לתוצאה המיוחלת כי המצליחנים  ידעו שלמרות הכישלונות חלק מההתנסות תביא לתוצאה מצוינת לתוצאה הרצויה להם. כך שכדי להגדיל את הסיכוי להצלחה מוכרחים להחליט לנסות ולהתנסות !

ונסיים במשפט – שבע פעמים נפלת שמונה פעמים תקום . 
 
 
 
 
 
שם:
טלפון:
דוא"ל: